Etap 1. Zobacz filmik, na którym pokazana jest technika 😉

Limewash w 2 kolory

Krótki opis:

Etap 1. Nakładamy Podkład Mineralny IL PRIMER.
Etap 2. Następnie nakładamy farbę, jak pokazane na filmiku
Etap 3. (opcjonalnie) Dla zabezpieczenia powierzchni można dodatkowo nałożyć Lakier do Farby LIMEWASH.

Etap 1: Podkład IL Primer dla farby Limewash

Dla tego etapu będziemy potrzebować:

1.1 Nakładamy wałkiem, pędzelkiem albo pistoletem natryskowym.

Polecam używać oddzielnych pędzli na podkład, farbę i lakier.

1.2 Podkład Limewash:

Nie trzeba gruntować ściany przed nakładaniem Podkładu.

Podkład jest bardzo uniwersalny i ma idealną przyczepność do różnych powierzchni, takich jak:

  • stare farby akrylowe, ceramiczne, tradycyjne itp.
  • tynki wapienne
  • tynki gipsowe
  • tynki gliniane
  • płyty GK

Podkład na bazie piasku kwarcowego do farby LIMEWASH / Farby Wapiennej.

Rozcieńczanie: maksymalnie 50% wody. To oznacza, że podkład, który zamówiliście od nas, jest koncentratem i trzeba go rozcieńczyć z wodą. Jeśli mamy na przykład ścianę pomalowaną ciemnym kolorem, podkład lepiej rozcieńczyć na 25-30%. Jeśli mamy jasne kolory, można dać nawet 50%. Ważne jest, że jeśli mamy śliską powierzchnię, zaleca się dać mniej wody, aby przyczepność podkładu była wysoka. Należy również pamiętać, że podkład nie wyrównuje krzywych ścian i nie wypełnia dziur. Ten podkład jest specjalną bazą dla farby wapiennej Limewash.

Grunt Crilux będzie potrzebny tylko w przypadku, gdy konieczne jest zwiększenie przyczepności podkładu. Stosujemy wtedy głęboko penetrujący grunt Crilux, który pozwala utwardzić powierzchnię i uczynić ją bardziej stabilną.

Schnięcie: minimum 2 godziny. Najważniejsze jest, aby mokry biały podkład nie przeszkadzał w nakładaniu i nie mieszał się z naszym głównym kolorem.

Pamiętaj, że konsultacja ze mną jest bezpłatna, a końcowy efekt niesamowity 😇
Tel / WhatsApp: +48 699-810-680

Etap 2: Nakładanie Farby w dwóch kolorach

Dla tego etapu będzie potrzebna sama Farba Limewash i dodatkowo:

Jak korzystamy się z pojemnika można zobaczyć tutaj: Podwójna technika Limewash

2.1 Nakładanie Farby:

Każdy kolor rozcieńczamy wodą 10-15% maksymalnie! Następnie zasada jest taka, że najpierw zanurz pędzel w wodzie, a następnie w pojemniku z farbą w taki sposób, żeby na pędzelku były od razu dwa kolory. Tu można również decywdować, jaka ilość koloru będzie na samym pędzelku, to też nam daje bardziej artystyczne podejście.

Nakładamy 5-6 chmurek jak na filmiku, a następnie ponownie zanurzamy pędzelek w wodzie. Dzięki temu kolory będą się łatwo mieszać, co stworzy efekt końcowy.

Z feedbacku od klientów wiem, że farbę wystarczy nakładać jedną warstwą przy mieszanej technice. Jednak jeśli uzyskany efekt nie spełnia oczekiwań, zawsze można nałożyć drugą warstwę.

Proszę pamiętać, że farba jest naturalna i nie ma w sobie efektu farby zmywalnej. Mamy do wyboru:

  1. Malowanie farbą Limewash: Po wyschnięciu farba nie zostaje na palcach i jest bardzo stabilna. Można również nałożyć dodatkową ochronną powłokę Lakieru Matowego. Sama powłoka chemiczna ma delikatny połysk. Jeśli istnieje ryzyko zabrudzenia, mamy dwie opcje:
  • Nie pokrywamy lakierem: W przypadku zabrudzenia można zamówić na naszej stronie internetowej www.lime-wash.pl 250 ml puszki tych kolorów i ponownie narysować chmurkę. Dzięki temu ściany będą oddychać i zachowają naturalną antybakteryjną powłokę, jaką mają farby Limewash.
  • Pokrywamy lakierem: W przypadku zabrudzenia próbujemy usunąć je mokrą gąbką, delikatnie przecierając ścianę, ponieważ sama powłoka zabezpieczająca jest cienka. Jednak jeśli będziemy chcieli domalować farbą w miejscu pokrytym lakierem, nie będzie to możliwe. Trzeba będzie ponownie nałożyć podkład i następnie farbę.

Tu na filmiku można to zobaczyć: https://youtu.be/liGU2j2W6YA?t=687

Czas schnięcia: minimum 2 godzin. Przy nakładaniu lakieru poczekać minimum 24 godziny.

2.2 Nakładanie lakieru (opcjonalnie):

Dla tego etapu będzie potrzebny:

Lakier nie rozcieńczamy wodą. Jest to powłoka matowa, która chroni farbę wapienną przed zabrudzeniami. Ponieważ farba wapienna jest naturalna i porowata, wszystkie zabrudzenia, szczególnie tłuszczem, mogą być trudne do usunięcia. Dlatego zalecam dodatkowe nałożenie lakieru, który tworzy powłokę ochronną. Pozwala ona na delikatne usuwanie zabrudzeń, na przykład mokrą gąbką.

Uwaga: ten lakier nie daje efektu farby zmywalnej! Oznacza to, że przy intensywnym wielokrotnym przecieraniu można usunąć powłokę ochronną, co pogorszy wygląd.

Lakier szybko schnie, dlatego polecam zamówić dodatkowo 2-3 pędzelki, w zależności od rozmiaru projektu. Po utwardzeniu lakieru na pędzelku staje się on twardy i może pozostawiać niepożądane rysy na świeżo malowanej ścianie.

Pamiętaj, że konsultacja ze mną jest bezpłatna, a końcowy efekt niesamowity 😇
Tel / WhatsApp: +48 69-810-680

Pytania i odpowiedzi:

Tak, można nawet zamówić i wykorzystać nasze farby tradycyjne o wyższej klasie zmywalności i ścieralności ZUBRA A-kreal 😊

Opakowania: 1L, 4L, 10L
Wydajność: 15 m2/1L
Rozcieńczanie: 50% wody

1L / 7 m²
4L / 28 m²
14L / 98 m²

Tak, trzeba wybrać kolor z biblioteki i zamiast opakowania wybrać opcję: Próbnik koloru. Te próbniki są ręcznie malowane prawdziwą farbą Limewash, co pomaga wybrać bardzo zbliżony odcień.

To jest puszka o pojemności 250 ml, która zawiera prawdziwą farbę Limewash. Dzięki temu możesz od razu zamówić pędzel, podkład (bo jeśli chcesz robić taki projekt, będziesz tego potrzebować) i 2 kolory farby dla techniki mieszanej. Pomaga to uzyskać końcowy efekt na małej powierzchni i nie popełnić błędu w wyborze interesujących odcieni.

Farby mieszamy w kolor od razu po zamówieniu. Przygotowanie i wysłanie przesyłki zajmuje maksymalnie 48 godzin (DPD, InPost). W przypadku jakichkolwiek utrudnień natychmiast skontaktujemy się z Państwem.